Уважаемые покупатели! Цены по некоторым товарам находятся в стадии обновления. Уточняйте у менеджеров. Спасибо за понимание!

Лаки, краски

Наскільки лак для дерева стійкий до зносу. Важливо, для якої конкретно поверхні ви вибираєте лак. Лак для дерева з підвищеною зносостійкістю застосовують для покриття підлог. так як вони відчувають високе навантаження від ходьби, пересування предметів і т. д. Якщо ж ви плануєте покривати поверхню, яка не буде відчувати додаткових навантажень, можна використовувати лаки і з низькою стійкістю до зносу.

По сфері застосування виділяють такі види лаку:

— паркетні – саме вони володіють високою зносостійкістю і використовуються, найчастіше, для покриття підлоги та інших поверхонь (наприклад, дверей, часто використовуваної меблів тощо);

— лак для декоративної обробки – як зрозуміло з назви, застосовується для обробки внутрішньої обробки приміщення;

— «човнові» лаки – такий вид лаку був розроблений для обробки плавзасобів, але сьогодні він активно використовується для зовнішньої обробки. «Човниковий» лак для дерева має високу стійкість до регулярного впливу вологи, перепадів температури та інших атмосферних явищ;

— меблевий лак для дерева – використовується для покриття дерев’яних меблів, підлоги і інших поверхонь.

2. Ступінь блиску.

За ступенем блиску виділяють наступні види лаку :

— Високоглянсові;

— глянсове;

— напівглянсові;

— матове;

— напівматові.

Тут вибір роблять відштовхуючись від власних переваг і смаку, а також від особливостей інтер’єру.

3. Час висихання. Час висихання лаку залежить від складу. Деякі лаки сохнуть порядку 72 годин, а є швидковисихаючі лаки, зменшують час очікування до декількох годин.

4. Токсичність. Токсичність лаку визначається використовуваним для його розведення розчинником. Для роботи в приміщенні краще використовувати лак для дерева без запаху, на водній основі або з органічним розчинником. Використовуючи всередині житлових приміщень токсичні лаки, ви ризикуєте завдати серйозної шкоди своєму здоров’ю, для захисту потрібно використовувати респіратор.

5. Кількість компонентів.

За кількістю компонентів розрізняють такі види лаку:

— однокомпонентний лак для дерева – принцип дії полягає в тому, що плівка на поверхні виникає внаслідок випаровування розчинника і повного висихання залишку.

— Двокомпонентні лаки працюють за іншим принципом. Тут плівка з’являється в результаті хімічної реакції між розчинником і затверджувачем. Саме такі лаки називають професійними.

6. Пожарозащита. Важливий критерій при виборі лаку для дерева. Якщо ви підбираєте лак для приміщень або поверхонь, поблизу яких використовується вогонь або горючі матеріали, а також при впливі на поверхню високих температур, слід вибирати лак з компонентами вогнезахисту. Такий лак для дерева не дасть вогню поширюватися у разі виникнення загоряння.

Ступінь впливу зовнішніх факторів.

Всі лаки для дерева ділять на дві групи:

— лаки для зовнішніх робіт;

— лаки для внутрішніх робіт.

Чим же вони відрізняються?

Лак для дерева. який використовується для зовнішніх робіт більш еластичний. Така особливість дає йому можливість безболісно переносити допустимі деформації деревини, які виникають в процесі численних циклів зволоження-усушки і заморожування – відтавання деревини під впливом зовнішніх природних факторів. Лак для внутрішніх робіт, навпаки, твердий і міцний. Використання лаку для внутрішніх робіт при покритті фасадів, покрівель або інших зовнішніх конструкцій призведе до розтріскування і пожовтіння деревини.

Склад лаку.

Склад лаку є одним з основних критеріїв при виборі лаку для дерева.

залежно від складу виділяють такі види лаку :

— Алкідні. До складу такого лаку входять алкідні смоли і органічний розчинник. Алкідні лаки характеризуються високою міцністю і вологостійкістю. Такий лак для дерева можна застосовувати як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Основним недоліком алкідних лаків є довгий висихання (приблизно 72 години).

— Масляны е лаки складаються з рослинних олій і органічних розчинників. Застосовують даний вид лаку в основному для первинної обробки дерев’яних поверхонь .

— Акрилові. Акрилові лаки є найбільш екологічно чистими і безпечними. Такий лак для дерева відноситься до розряду вогнезахисних. він не характеризується горючістю. Так як лак виготовлений на основі води, то застосовується він, в основному, для робіт усередині приміщення. Акриловий лак для дерева володіє достатньо високою міцністю. Єдиним недоліком такого лаку є залежність його кристалізації (висихання) від вологості приміщення. Вологість повинна бути не менше 50%, що буває досить складно забезпечити.

— Епоксидні лаки виготовляються двокомпонентними. Вони характеризуються високою міцністю, водонепроникністю, стійкістю до різних впливів (механічних і хімічних). Сохне такий лак за 12 годин.

— Нітролаки – розчини лакового коллоксилина і смол в летких органічних розчинниках. Головними перевагами цього виду є невисока ціна і швидке висихання (лак повністю висихає за кілька годин). Але є й один істотний недолік – такий лак токсичний і шкідливий для здоров’я, до його складу входять токсичні розчинники.

— Поліуретанові – найбільш популярні на сьогоднішній день, лаки, тут оптимальне співвідношення ціни та якості. Поліуретанові лаки мають високу міцність, стійкість і зносу та до навантажень, добре переносять хімічні і механічні впливи. Використовують цей лак для покриття, підлоги, меблів, дверей і вікон, музичних інструментів і т. д.